پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

تحقیقات علمی و آماری امروز در کشور ما نشان می دهند که دیگر با مساله ای به نام ناباروری مواجه نیستیم و زوجین می توانند با روش های گوناگون درمان ناباروری در کلینیک های تخصصی، به بقای نسل و داشتن فرزند امیدوار و دلگرم باشند. در ادامه مقاله به بیان پیشرفته‌ترین روش های درمان ناباروری که در کلینیک ناباروری تابان مورد استفاده قرار می گیرد، می‌پردازیم.

متاسفانه برخی از زوجین به دلیل وجود مشکلاتی نمی توانند صاحب فرزند شوند. اما امروزه با پیشرفت علم تمام روش های درمان باروری به صورتی می باشد که هیچ زوج ناباروری باقی نمی ماند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با مرکز درمان ناباروری تابان شماره های 02122376491 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید

 

درمان ناباروری با لقاح خارجی رحمی (IVF)

یکی از درمان های پیشرفته ناباروری استفاده از روش لقاح خارجی رحمی می باشد. این روش به اختصارIVF  نامیده می شود.

در صورت مسدود بودن لوله های رحمی، تعداد کم اسپرم مردان، چسبندگی های حفره لگنی،کم تحرکی اسپرم می توان از روش آی وی اف بهره برد. این وش به چهار مرحله کلی تقسیم می شود که شامل موارد ذیل می باشد.

  • تحریک تخمدان
  • تخمک گیری
  • لقاح اسپرم با تخمک
  • انتقال جنین

نحوه درمان ناباروری با آی وی اف

در این روش زن تحت یک بیهوشی کوتاه مدت قرار می گیرد و طی آن از وی تخمک و از مرد اسپرم گرفته می شود. سپس اسپرم و تخمک را در آزمایشگاه در مجاورت هم قرار می دهند تا اسپرم وارد تخمک شده و آن را بارور سازد و جنین تشکیل شود .سپس جنین پس از گذشت  چهل و هشت تا هفتاد و دو ساعت، به رحم زن منتقل می شود تا لانه گزینی انجام شود و به این ترتیب فرآیند بارداری آغاز شود .این روش جزء یکی از مطمئن‌ترین و ایمن ترین راه لقاح و درمان ناباروری محسوب می شود.

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

 لقاح مصنوعی (IUI) یا همان تلقیح درون رحمی

در لقاح مصنوعی اسپرم سالم مرد در شرایطی که تخمدان زن توانسته یک یا چند تخمک آزاد کند، به طور مستقیم در رحم جای داده می شود تا لقاح و بارداری انجام پذیرد. این روش معمولا در مردانی که با اندک بودن میل جنسی، کم تحرکی اسپرم، حجم کم مایع اسپرم و یا تعداد کم اسپرم مواجه اند، انجام می شود.

همچنین در بانوانی که با مشکلاتی مانند اختلال ایمنی و ترشح گردن رحم مواجه اند که منجر به ناباروری آنها شده و یا نمی‌توانند یک مقاربت طبیعی را به دلایل مختلف تجربه کنند، این روش مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه درمان ناباروری با آی یو آی

این تکنیک ساده است و بدون درد و نیاز به بیهوشی ندارد. لازم به ذکر است که در آمیزش طبیعی تنها 10 درصد از اسپرم ها از واژن عبور کرده و به گردن رحم ورود می کنند اما در لقاح مصنوعی اسپرم های بیشتر و با کیفیت تر را به داخل رحم وارد می کنند زیرا پیشتر مایع اسپرم را از مرد دریافت کرده اند و از این روست که شانس باروری به شدت افزایش پیدا می کند.

هر دو روش لقاح خارج از رحم و لقاح مصنوعی، در کلینیک تخصصی ناباروری تابان انجام می‌شود و بسته به دلیل ناباروری افراد، متخصصان پس از معاینات و آزمایشات لازم درمان مناسب را برای افراد انتخاب می کنند.

 

برخی از خدمات کلینیک ناباروری تابان:

درمان ناباروری در مردان

درمان نازایی در زنان

علت ناباروری در مردان

 

 

راه های ارتباطی با کلینیک ناباروری تابان :

tabanclinic

پاسخ

1 − 1 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با کلینیک تابان