ناباوری و اختلالات جنسی در مردان

ناباوری و اختلالات جنسی در مردان

زمانی که زوجین بدون استفاده از روش های پیشگیری باروری صورت نگیرد ناباروری اطلاق می شود . البته برای خانم هایی که سن بالای 35 دارند این زمان 6 ماه می باشد . در دهه ها اخیر طبق آمار به دست آمده مردان 40 تا 50% علت نازایی می باشند . البته 10 تا 20% موارد نیز زوجین به صورت مشکل مشکل ناباروری دارند.

شیوع ناباروری

در دهه های اخیر ناباروری در دنیا افزایش پیدا کرده است . یکی از علل مهم شیوع این اختلال سبک زندگی و شرایط محیطی زندگی از جمله آلودگی هوا ، تکنولوژی جدید و.. می باشد .

ناباروری-و-ناتوانی-جنسی-در-مردان

ناباروری-و-ناتوانی-جنسی-در-مردان

عوامل موثر بر ناباروری مردان

جالب است بدانید مردان می توانند علت سقط نیز باشند . اسپرم سلول بسیار کوچکی است که حجم بالای اطلاعات ژنتیکی را انتقال می کند . سلول های دیگر بدن نیز دارای DNA می باشند که در صورتی که آسیب ببیند ترمیم می شود اما سلول های اسپرم به دلیل ضعیف بودن توانایی ترمیم آن را ندارند . عواملی از جمله آلودگی هوا ، مصرف دخانیات ، واریکوسل باعث آسیب اسپرم می شود که در این صورت دو حالت ایجاد می شود:

  1. DNA اسپرم آسیب شدید پیدا کرده و دیگر برای باروری مناسب نیست .
  2. آسیب به DNA خفیف بوده ولی باعث ضعیف شدن اسپرم می شود که ین اسپرم یا کیفیت ضعیف به نسل بعدی منتقل می شود .

زمانی که اسپرم ضعیف باشد در لقاح با تخمک آنزیمی وجود ندارد تا ترمیم آن صورت بگیرد در نتیجه نتیجه لقاح منجر به سقط جنین می شود .

 برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با مرکزدرمان ناباروری تابان شماره های 02122376491 تماس بگیرید یا به آدرس   اینستاگرام مراجعه کنید.  

ناتوانی جنسی و ناباروری

اختلالات جنسی در مردان به سه دسته کلی تقسیم می شوند :

  1. اختلال میل جنسی

زمانی که میل جنسی کم باشد تعداد رابطه های جنسی کاهش یافته و این موضوع خود منجر به اینست که میزان تماس برای بارداری کافی نباشد . زمانی که اسپرم توانایی کافی برای رسیدن به تخمک را داشته باشد

  1. اختلالات ناتوانی جنسی

جالب است بدانید ارتباط مستقیمی بین ناتوانی جنسی و ناباروری وجود دارد . این اختلال در همه سنین از نوجوانی تا میانسالی شایع می باشد . سیستم آلت در مردان به گونه ایست که با پمپاژ خون در بدن کار می کند که این عضو دارای رگهای ریزی است ( از رگهای قلب کوچکتر است )در صورتی که این رگها دچار گرفتگی شوند می تواند باعث بروز اختلال در وظایف این عضو کند .این عوامل شامل دیابت کنترل نشده ، مصرف سیگار و دخانیات و فشار خون بالا  می باشد .

  1. اختلالات انزال

زمانی که انزال روال طبیعی خود را نداشته باشد اسپرم توانایی رسیدن به تخمک را ندارد .

پیشگیری از ناتوانی جنسی

  • استفاده از رژیم غذایی مناسب بدون قند و چربی فراوان
  • عدم استفاده از برخی داروها که باعث گرفتگی رگهای ناحیه تناسلی می شود ( داروهایی که برای درمان پروستات استفاده می شود، برخی آنتی بیوتیک ها ، داروهایی که برای گوارش مصرف می شود. ) البته باید با پزشک متخصص مشورت شود .
tabanclinic

پاسخ

16 + 12 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با کلینیک تابان