مراقبت های بعد از ivf

مراقبت های بعد از ivf

آیا بعد از درمان ناباروری با IVF خانم باید استراحت مطلق داشته باشد ؟ بعد از بارداری به روش ivf چه مراقبت هایی نیاز است ؟ تغذیه بعد از تخمک کشی شامل چه برنامه غذایی می باشد ؟ در ادامه با ما همراه باشید .

بعد از انتقال جنین چه اتفاقی می افتد ؟

از نظر علمی جنینی که در رحم مادر قرار می گیرد ، شش روز در حفره رحم شناور است تا سلول های رحم جنین را بپذیرند . به طور کلی پروسه بارداری افرادی که با IVF باردار شده اند طبیعی است اما از آنجائیکه با مشکلاتی باردار شده اند ، جزو حاملگی های پرخطر محسوب می شود . یعنی باید دقیقا مراقب جنین باشیم .

مراقبت-های-بعد-از-ivf

مراقبت-های-بعد-از-ivf

استراحت بعد از انتقال جنین

طبق مطالعاتی که در دنیا انجام شده است که نتیجه این تحقیات نشان داده است که چه بعد  از انتقال جنین به رحم مادر و چه در بارداری به روش طبیعی طبیعی ،داشتن استراحت مطلق شانس باروری به یک میزان است . استراحت مطلق در برخی موارد باعث برهم ریختن حال روحی و روانی مادر می شود . زمانی که مادر دائما بر روی تخت دراز بکشد میزان استرس و اضطراب بیشتری را تجربه می کند . البته برخی افراد اظهار می کنند با استراحت راحتتر هستند . به طور کلی استراحت نقشی در موفقیت بارداری ندارد .

آیا بارداری با IVF نیاز به غربالگری دارد ؟

خانم هایی که با روش IVF باردار می شوند مانند خانم هایی که با روش طبیعی باردار می شوند نیاز به تست های غربالگری در زمان های تعیین شده دارند . سونوگرافی ها و آزمایش خون معمول که برای تشخیص اختلالاتی همچون سندرم داون تجویز می شود نیز این خانم ها باید انجام دهند .

افرادی که با روش ivf باردار می شوند بیشتر از سایر افراد که به روش طبیعی باردار می شوند نیاز به مراقبت دارند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با مرکزدرمان ناباروری تابان شماره های 02122376491 تماس بگیرید یا به آدرس   اینستاگرام مراجعه کنید

چرا بارداری با ivf  نیاز به مراقبت بیشتری دارد ؟

خانم هایی که به روش IVF باردار می شوند ، نسبت به خانم هایی که به روش طبیعی باردار می شوند نیاز به مراقبت بیشتری دارند . زیرا اگر در خلال پروسه بارداری اتفاقی برای جنین بیفتد ممکن است زوجین بعد از آن دیگر باردار نشوند .

چه افرادی نیاز به مراقبت ویژه دارند ؟

افرادی که مشکلاتی از جمله رحم دو شاخ ، رحم دارای سپتوم ، سابقه جراحی در رحم داشته باشد ، ریسک بالایی برای سقط و زایمان زودرس دارند بنابراین نیاز به مراقبت ویژه ای دارند . همچنین افرادی که چند قلویی باردارند نیاز به مراقبت خاصی دارند .

تغذیه بعد از تخمک کشی

در واقع نیاز جنینی که به روش Ivfتشکیل شده با جنینی که به روش طبیعی باردار شده تفاوتی نمی کند . در واقع اصول تغذیه ای خانمی که به روش کمک باروری باردار شده است با خانمی که به صورت طبیعی باردار شده تفاوتی نمی کند . اما حساسیت این موضوع در این خانم ها بیشتر است . به طور کلی قبل از بارداری توصیه می شود مشاوره تغذیه انجام شود و ارزیابی کفایت تغذیه انجام دهند . اما از آنجایی که این افراد روش بارداری آنها مشخص نیست و ارزیابی تغذیه در آنها انجام نشده است ، زمانی که بارداری تثبیت شد و ساک جنین مشاهده شد و تست بارداری مثبت بود ، ارزیابی تست وضعیت تغذیه انجام شود . زیرا از دیدگاه تغذیه ای در دوره بارداری مانند قبل از بارداری وزن تنها معیار نیست در دوران بارداری نیز وزن معیاری برای ارزیابی کفایت تغذیه ای نیست . در واقع وزن مادر در ابتدای بارداری نشان دهنده اینست که مادر چه افزایش وزنی باید در طول دوره بارداری داشته باشد . دقیقا در سه ماهه اول مادر نباید اضافه وزن زیاد داشته باشد .زیرا این زمان بسیار مهم است و زمانی برای شکل گیری ساختار ژنتیکی و متابولیکی جنین در آینده می باشد .

tabanclinic

پاسخ

نه + 6 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با کلینیک تابان