مراقبت های بعد از آی وی اف

مراقبت های بعد از آی وی اف

قطعا افرادی که با روش های کمک باروری از جمله IVF باردار شده اند نسبت به افرادی که طبیعی باردار می شوند مراقبت های بیشتری نیاز دارند . زیرا این حاملگی ها جزو بارداری های پرخطر محسوب می شوند. از این رو باید مراقبت های ویژه ای را باید در نظر داشت .

مراقبت های بعد از آی وی اف

مراقبت های بعد از آی وی اف

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چرا بارداری با روش های کمک باروری حاملگی پرخطر گفته می شود ؟

بسیاری از افرادی که با روش های کمک باروری ivf  و iui باردار شده اند معمولا در سنین بالای 35 سال هستند . در حالت عادی سنین بالای 35 سال جزو بارداری های پرخطر هستند . برای این افراد ریسک هایی از جمله :

  • سقط مکرر : این افراد سقط جنین در سه ماهه اول یا سه ماهه دوم دارند .
  • ناهنجاری های جنین : شایع ترین این ناهنجاری ها ، سندرم داون می باشد .
  • دیابت و فشار خون بالا ( مسمومیت بارداری ) از دیگر عوارض حاملگی در سنین بالا می باشد .
  • زایمان زودرس
  • جفت سرراهی

از این رو در مرکز ناباروری به محض اینکه بارداری شروع شد تحت مراقبت های ویژه قرار می گیرند .

 افرادی که با روش های کمک باروری از جمله IVF باردار شده اند نسبت به افرادی که طبیعی باردار می شوند مراقبت های بیشتری نیاز دارند .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با مرکزدرمان ناباروری تابان شماره های 02122376491 تماس بگیرید یا به آدرس   اینستاگرام مراجعه کنید. 

استراحت بعد از انتقال جنین

به هیچ عنوان بعد از درمان ناباروی و شروع بارداری استراحت مطلق برای هیچ خانمی تجویز نمی شود . مگر اینکه خانم دچار خونریزی شده باشد یا سابقه سقط های مکرر داشته باشند یا جفت سرراهی داشته باشند که در این صورت توصیه به استراحت نسبی می شود . در غیر اینصورت نیاز به استراحت مطلق نیست . البته اقداماتی مانند بلند کردن جسم سنگین ، داشتن رابطه جنسی نباید داشته باشید .

غربالگری جنین بعد از بارداری با جنین فریز شده

غربالگری در این افراد با دقت بیشتری انجام می شود زیرا عوارض بارداری در این افراد بیشتر از سایرین است . در صورتی که عوارضی مشاهده شود باید کنترل شوند .

باید در نظر داشت که این خانم ها دوره نازایی را سپری کرده اند و هر فردی دلیل متفاوتی داشته است . که بنا به این دلایل عوارض آن متفاوت است . مثلا خانمی که در گذشته فیبروم رحم داشتهو با این وجود باردار شده اکنون نیز همان فیبروم را دارد . این فرد ریسک زایمان زودرس را بیشتر از سایرین دارد . خانمی که نازایی ایمونولوژیک داشتند و سقط مکرر داشته اند . در صورتی که با ivf باردار شده اند ، لانه گزینی در این افراد با مشکل انجام شده است . سقط مکرر در این افراد بیشتر است . همچنین افرادی که اندومتریوز و چسبندگی لگنی  داشته اند، ریسک زایمان زودرس بیشتر است .

مطالب مرتببط با این مقاله :

درمان ناباروری در مردان 

درمان ناباروری در زنان

درمان ناباروری با iui

tabanclinic

پاسخ

11 − 9 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با کلینیک تابان