زمان تعیین جنسیت جنین

زمان تعیین جنسیت جنین

جنسیت جنین از زمان لقاح تعیین می شود . در حدود هفته 7 ، اندام های جنسی جنین مانند تخمدان ها و بیضه ها شروع به شکل گرفتن در شکم می کنند . اندام های جنسی و تناسلی زن و مرد در این مرحله شبیه به یکدیگر به نظر می رسند زیرا آنها از یک ساختار مشابه مشتق شده اند . در حدود هفته 9، پسران و دختران شروع به رشد متفاوت می کنند . در دختران یک جوانه کوچک بین بافت پاها پدیدار می شود که کلیتوریس خواهد شد . غشائی که یک گودی در زیر جوانه را شکل می دهد ، جدا می شود تا لابیامینور ( لبه داخلی واژن ) و دهانه واژن را تشکیل شوند. در هفته 22، تخمدان ها به طور کامل تشکیل می شوند و از شکم به سمت لگن حرکت می کنند . آنها حاوی 6 میلیون تخمک برای تمام طول عمر هستند . در پسران این جوانه به آلت تناسلی تبدلی می شود و در حدود هفته 12 ، شروع به بزرگ شدن می کند. غشای بیرونی به داخل کیسه اسکروتال رشد می کند تا بعدا بیضه ها را در خود جای دهد . در هفته 22 ، بیضه ها در شکم تشکیل شده اند . آنها حاوی اسپرم های نابالغ هستند . آنها به زودی به کیسه بیضه می روند اما این یک سفر طولانی است . آنها در اواخر بارداری یا برای برخی پسرها پس از تولد به مقصدشان می رسند .

زمان-تعیین-جنسیت-جنین

زمان-تعیین-جنسیت-جنین

چه زمانی می توان فهمید جنین دختر یا پسر است ؟

اگر مشتاق هستید بدانید دختر یا پسر دارید باید حداقل تا هفته 17 صبر کنید . زیزا این زمانی است که اندام های تناسلی به اندازه کافی برای دیده شدن در سونوگرافی رشد کرده اند.

در بسیاری از افراد ممکن است جنسیت جنین از هفته 12 بارداری یا زمانی که مادر برای بررسی ضخامت NT مراجعه می کند ، مشخص باشد . اما درصد خطا نسبت به هفته های بعدی بیشتر خواهد بود. از هفته 12 بارداری هر چه سن جنین بیشتر شود ، درصد خطا کمتر خواهد بود .

بهترین زمان تعیین جنسیت ماه چهارم بارداری است .  برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با مرکزدرمان ناباروری تابان شماره های 02122376491 تماس بگیرید یا به آدرس   اینستاگرام مراجعه کنید

بهترین زمان تعیین جنسیت جنین

به صورت قاعده کلی تعیین جنسیت جنین در ماه چهارم یا حوالی هفته 16 و بعد از آن می تواند دقیق و تقریبا بدون خطا باشد . از آنجائیکه مادران باردار در هفته های 16 تا 20 برای غربالگری دوم و آنومالی اسکن در سه ماهه دوم مراجعه می کنند بهترین زمان برای تعیین جنسیت دقیق جنین می باشد .

تعیین جنسیت جنین پیش از تولد

امروزه با پیشرفت علم پزشکی می توان با استفاده از روش PGD جنسیت جنین را مشخص کرد . این روش برای افرادی که قصد دارند به وسیله روش IVF باردار شوند یا افرادی که از تولد نوزادی با اختلالت ژنتیکی یا کروموزومی پیشگیری کنند استفاده می شود . در این روش قبل از اینکه جنین در رحم مادر قرار گیرد یا حتی قبل از لانه گزینی تخمک یا تخمدان در محیط آزمایشگاهی مورد بررسی قرار می گیرد و جنین هایی که طی لقاح مصنوعی ایجاد می شوند با تعیین جنسیت با این روش و خواست والدین در رحم جایگزاری می شود .

tabanclinic

پاسخ

نوزده − 18 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با کلینیک تابان