درصد موفقیت بارداری با آی یو آی

درصد موفقیت بارداری  با آی یو آی

سیکل جنسی خانم های بارور معمولا یک ماه به طول می انجامد . در طول این مدت تحت تاثیر هورمون های طبیعی بدن یک کیسه کوچک حاوی یک تخمک در درون تخمدان رشد می کند تا به اندازه مناسب برای رهاسازی برسد . در پایان این سیکل تخمک از تخمدان ها رها شده و تخمک گذاری رخ می دهد . تخمک گذاری نیز توسط هورمون ها تنظیم می گردد. این تخمک از لحظه رها شدن آماده بارور شدن است . سپس این تخمک به درون لوله های فالوپ منتقل می شود تا در مسیر اسپرم ها قرار گیرد . تخمک گذاری یک پدیده طبیعی است و میل به داشتن فرزند نیز عموما به طور طبیعی وجود دارد اما این پدیده همیشه با موفقیت همراه نیست .

آمادگی برای انجام آی یو آی

قبل از انجام iui باید داروی باروری به آنها تزریق شود تا یک یا چند تخمک آزاد کند و در پروسه دیگری که اسپرم شویی نامیده می شود ، اسپرم مردان از نطفه آنها جدا شده که این اسپرم ها خشک شده و از هورمون در آزمایشگاه عاری می شود این کار از درد در رحم بعد از قرار گیری اسپرم در بدن زن جلوگیری می کند .

 برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با مرکزدرمان ناباروری تابان شماره های 02122376491 تماس بگیرید یا به آدرس   اینستاگرام مراجعه کنید.

عمل iui چگونه انجام می شود ؟

گرچه برخی مواقع بارداری های ناخواسته رخ می دهد اما در برخی مواقع نیز نیاز به استفاده از روش های کمک باروری وجود دارد . در تکنیک IUI یا تزریق داخل رحمی اسپرم ، نمونه اسپرم تهیه شده به وسیله همسر پیش از تزریق به درون رحم ، در آزمایشگاه آماده سازی می گردد . طی این عمل در آزمایشگاه کیفیت و کمیت نمونه اسپرم بهبود می یابد و سپس با عبور از یک سیستم فیلتر کننده جداسازی شده و شستشو داده می شود . با استفاده از سرنگ و لوله ی بسیار نازک ، اسپرم آماده می گردد تامستقیما به درون حفره رحمی در آن سوی دهانه رحم سرویکس تزریق شود. اسپرم ها بلافاصله بالافاصله مسیر خود را به سمت لوله های رحمی پیدا می کنند . پزشک فرآیند تخمک گذاری را در مانیتور مشاهده می کند . این روش باید قبل یا بعد از تخمک گذاری باید انجام شود . در این زمان تخمک برای تخمک گذاری آماده است . بعد از اینکه اسپرم به تخمک رسید عمل لقاح انجام می شود .

درصد-موفقیت-بارداری- با-آی-یو-آی

درصد-موفقیت-بارداری- با-آی-یو-آی

چه افرادی می توانند با آی یو آی باردار شوند ؟

Iui برای زنانی با شرایط ذیل انجام می شود :

  • زنان نابارور
  • زنانی که تمایل به بچه دار شدن از طریق شریک جنسی مرد را به طور مستقیم و با مقاربت ندارند .

شانس بارداری با iui

هدف از انجام بارداری با iui انتقال اسپرم ها به نزدیکترین فاصله از تخمک می باشد . با این وجود در واقع تنها اسپرم های متحرک می توانند به تخمک برسند و فقط یک اسپرم به داخل تخمک نفوذ خواهد کرد و موفق به انجام لقاح می شود . اما در زندگی روزمره موارد زیادی وجود دارد که انجام عمل لقاح با شکست مواجه می شود و سیکل جنسی بدون وقوع بارداری خاتمه می یابد .

درصد موفقیت بارداری  با آی یو آی

انجام کلیه این تمهیدات در کمک باروری با کمک ایجاد شانس بالاتر برای تولدی یک کودک سالم در دنیا انجام می شود . انجام مشاوره و برخی آزمایشات لازم برای هر یک از زوجین الزامی است . تا روش کمک باروری مناسب با بالاترین شانس برای هر زوج تعیین گردد . از آنجا که قدرت باروری در زنان بعد از سن 35 سالگی به سرعت کاهش می یابد ، لذا زوجین نابارور باید استفاده از توصیه های پزشکی را به تعویق بیاندازند . درصد موفقست بارداری با آی یو آی به عوامل مختلفی از جمله سن زوجین و کیفیت اسپرم و.. بستگی دارد ولی به طور میانگین 30 % گزارش شده است .

tabanclinic

پاسخ

چهار + 5 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با کلینیک تابان