جنین فریز شده

جنین فریز شده

بارداری با جنین فریز شده موفقیت آمیز است ؟جنین فریز شده درای وی اف چگونه است ؟عکس جنین فریز شده واقدامات قبل از انتقال جنین فریز شده شامل چه مراقبت هایی است ؟هزینه جنین فریز شده چقدر است ؟مراقبتهای بعد از انتقال جنین فریز شده چیست ؟ انتقال جنین فریز موفق شامل چه مراحلی است ؟ کیفیت جنین فریز شده چگونه است ؟

امروزه بسیاری از مراکز میزان موفقیت بالاتری را در زمینه فریز جنین تقریبا مشابه با سیکل های بدون فریز گزارش می کنند . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با مرکز تعیین جنسیت در تهران  تابان شماره های 02122376491 تماس بگیرید یا به آدرس   اینستاگرام مراجعه کنید. 

جنین فریز شده در آی وی اف

از زمان تولد اولین نوزاد IVF در سال 1979 میلادی پیشرفت های زیاد در زمینه ART حاصل شده است که شامل بهبود پروتکل های تحریک تخمک گذاری ، بهینه سازی فورمولاسیون محیط های کشت جنین و اصلاح روش های انتقال جنین می باشد . در نتیجه این پیشرفت ها باعث شده در برنامه ART ، بیماران تعداد زیادی جنین یا بلاستوسیست با کیفیت خوب برای انتقال داشته باشند . علاوه بر این گاهی بیمار شرایط پزشکی خاص دارد که ممکن است نیاز باشد تا تمام جنین ها فریز شوند و انتقال صورت نگیرد . بر این اساس نیاز به یک برنامه مناسب فریز جنین در بسیاری از مراکز ناباروری به یک ضرورت تبدیل شده است .

جنین-فریز-شده

جنین-فریز-شده

کیفیت جنین فریز شده

تا اواسط دهه 1990 ، تعداد مراکز ART که انجماد جنین را انجام می دادند و حاملگی به دنبال انتقال جنین فریز شده را داشتند نسبتا پایین بود. در اوایل سال 1989 ، نتایج 25 موسسه ای را که عضو جامعه ART بودند و فرآیند فریز جنین را انجام می دادند ارائه داد .

در این مراکز ، تعداد کل جنین هایی که تقسیم شده و بلاستوسیت هایی که فریز شده بودند به ترتیب 4460و 341 عدد بودند . به طور متوسط میزان بارداری در هر انتقال حدود 4/13 درصد بود. در مقابل در نتایجی که در سال 1999 میلادی توسط جامعه ART ارائه شد ، از 348 برنامه ART انجام شده در امریکا در بیش از 1200 سیکل که فرآیند فریز و ذوب انجام شده بود میزان حاملگب در هر انتقال 1/24 درصد و میزان زایمان 6/18 درصد بود . اگرچه این میزان بسیار کمتر از درصدهای گزارش شده در سیکل های بدون فریز IVF ( 38% حاملگی و 6/31 % زایمان ) می باشد ، امروزه بسیاری از مراکز میزان موفقیت بالاتری را در زمینه فریز جنین تقریبا مشابه با سیکل های بدون فریز گزارش می کنند . در واقع پیشرفت ها در این تکنیک ، روش انجام و محیط های حاوی ضد یخ باعث شده تا فریز به یک درمان کمکی مهم برای بسیاری از بیماران در مراکز ART تبدیل شود .

مطالب مرتبط با این مقاله :

تحریک تخمک گذاری 

آنالیز اسپرم 

درمان ناباروری 

تراتواسپرمی

tabanclinic

پاسخ

چهار × 1 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با کلینیک تابان