تعیین جنسیت با iui

تعیین جنسیت با iui

سیکل جنسی خانم های بارور معمولا یک ماه به طول می انجامد. در طول این مدت تحت تاثیر هورمون های طبیعی بدن یک کیسه کوچک حاوی یک تخمک در درون تخمدان رشد می کند تا به اندازه مناسب برای رهاسازی برسد . در پایان این سیکل تخمک از تخمدان رها شده و تخمک گذاری رخ می دهد . تخمک گذاری نیز توسط هورمون ها تنظیم می گردد . این تخمک از لحظه رها شدن آماده بارور شدن است . سپس این تخمک به درون لوله های فالوپ منتقل می شود تا در مسیر اسپرم ها قرار گیرد . تخمک گذاری یک پدیده طبیعی است . میل به داشتن فرزند نیز عموما وجود دارد اما این پدیده همیشه با موفقیت همراه نیست . گرچه در برخی موارد بارداری های ناخواسته رخ می دهد اما در برخی موارد نیز نیاز به استفاده از روشهای کمک باروری وجود دارد .

تعیین-جنسیت-با-iui

تعیین-جنسیت-با-iui

بارداری با iui

در تکنیک IUI یا تزریق داخل رحمی اسپرم ، نمونه اسپرم تهیه شده به وسیله همسر بیش از تزریق به درون رحم در آزمایشگاه آماده سازی می گردد. طی این عمل در آزمایشگاه کیفیت و کمیت نمونه اسپرم بهبود می یابد و سپس با عبور از یک سیستم جداکننده ، جدا سازی شده و شستشو داده می شود . با استفاده از یک سرنگ و لوله بسیار نازک اسپرم آماده می گردد تا مسقیما به درون حفره رحمی در آن سوی دهانه رحم و سرویکس تزریق شود . اسپرم ها بلافاصله مسیر خود را به سمت لوله های رحمی پیدا می کنند .

مزایای بارداری با iui

هدف از انجام iui انتقال اسپرم ها به نزدیکترین فاصله از تخمک می باشد . با این وجود در واقع تنها اسپرم های متحرک می توانند به تخمک برسند و فقط یک اسپرم داخل تخمک نفوذ خواهد کرد و موفق به انجام لقاح می شود . اما در زندگی روزمره موارد زیادی وجود دارد که انجام عمل لقاح با شکست مواجه می شود و سیکل جنسی بدون وقوع بارداری خاتمه می یابد .

تغییر ph واژن می تواند به وسیله iui انجام شود . میزان موفقیت این روش 70% می باشد .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با مرکزدرمان ناباروری تابان شماره های 02122376491 تماس بگیرید یا به آدرس   اینستاگرام مراجعه کنید 

انجام کلیه این تمهیدات در کمک باروری با کمک ایجاد شانس بالاتر برای تولد کودک سالم در دنیا انجام می شود . انجام مشاوره و برخی آزمایشات لازم برای هر یک از زوجین الزامی است . با روش کمک باروری مناسب با بالاترین شانس برای هر زوج تعیین گردد . از آنجائیکه قدرت باروری در زنان بعد از سن 35 سالگی به سرعت کاهش می یابد ، لذا زوجین نابارور نباید استفاده از توصیه های پزشک را به تعویق بیاندازد .

تعیین جنسیت با iui

تعیین جنسیت با یکی از روش های ذیل انجام می شود :

  • رژیم غذایی
  • تغییر ph واژن
  • تعیین زمان تخمک گذاری

تغییر ph واژن می تواند به وسیله iui انجام شود . میزان موفقیت این روش 70% می باشد .

با استفاده از روش ivf و pgd می توان زمان تخمک گذاری را تعیین نمود و به وسیله آن تعیین جنسیت جنین را تشخیص داد . در این روش ها با استفاده از جنسیت جنینی که والدین می خواهند در آزمایشگاه انتخاب شده و به رحم مادر منتقل می شود .

tabanclinic

پاسخ

19 − 6 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با کلینیک تابان