بهترین مرکز ناباروری در غرب تهران

بهترین مرکز ناباروری در غرب تهران

یکی از اهداف مهم زندگی زناشویی داشتن فرزند و بقای نسل می باشد. با توجه به اینکه زندگی امروزی به دلیل شرایط بد اقتصادی و مشکلات فراوانی دستخوش تغییراتی شده اما همچنان داشتن فرزند یکی از مهم ترین آرمان زوجین در زندگی مشترکشان می باشد. درست است که تخمک گذاری و تمایل برای بچه دار شدن یک پدیده غریزی و ذاتی است اما این پدیده ذاتی همیشه همانطور که مطابق میل انسان است، پیش نمی رود و علی رغم میل زوج ها برای بچه دار شدن این اتفاق صورت نمی گیرد و با مشکلی به نام ناباروری دست و پنجه نرم می کنند. در پی این مشکل از روش های مختلفی جهت باروری استفاده می کنند یا به مراکز درمان ناباروری مختلفی مراجعه می کنند اما بازهم نتایج خوبی بدست نیاورده و ناامید می شوند و دست از تلاش بر می دارند.

متاسفانه برخی از زوجین به دلیل وجود مشکلاتی نمی توانند صاحب فرزند شوند. اما امروزه با پیشرفت علم تمام روش های درمان باروری به صورتی می باشد که هیچ زوج ناباروری باقی نمی ماند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با مرکز درمان ناباروری تابان شماره های 02122376491 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید

 

 حدود 20 درصد زوجین در طول زندگی خودشان مشکل ناباروری را تجربه می کنند که معمولا علل مردانه 60 درصد موارد را شامل می شود.

به چه زوجی نابارور گفته می شود؟

زوجی که پس از گذشت یک سال با وجود مقاربت های جنسی مداوم و بدون استفاده از هیچ وسیله جلوگیری از بارداری نتوانند صاحب فرزند شوند، زوج نابارور گفته می شود. اما زوجین باید بدانند احتمال باروری با گذشت زمان افزایش پیدا می کند و بروز پدیده حاملگی نیاز به زمان دارد.

انتخاب بهترین مرکز درمان ناباروری

زوجین باید به هنگام انتخاب بهترین مرکز درمان ناباروری دقت های لازم را داشته باشند. باید مرکز را انتخاب کنند که در آن متخصصین ناباروری زنان و متخصصین ناباروری مردان فعالیت داشته باشند زیرا درمان مشکل ناباروری یک کار گروهی است و مرد و زن به طور همزمان مورد بررسی قرار گیرند.

بسیاری از زوجین هنگام مراجعه به مراکز ناباروری از تعریف دقیق ناباروری و نوع مشکل خود آگاه نیستند. بنابراین بهترین مرکز درمان ناباروری در مرحله اول به تشخیص نوع مشکل یا بیماری در مرد یا زن می پردازد. یافتن این مراکز چندان کار دشواری نمی باشد و به راحتی می توان با یک سرچ ساده در اینترنت و با مشاوره و بررسی با صاحب نظران در رابطه با این حوزه بهترین مرکز درمان ناباروری را جستجو کرد.

علل ناباروری

عوامل بسیاری در بروز مشکل ناباروری موثر می باشد. این عوامل ممکن است به دلیل وجود مشکل در خانم ها و یا در آقایان باشد که در ادامه به برخی از مشکلات شایع در خانم ها و آقایان که موجب بروز ناباروری می شود، اشاره می کنیم.

دلایل ناباروری در مردان

به غیر از اختلالاتی که در دستگاه تولید مثل در آقایان وجود دارد مانند عفونت بیضه، سابقه تورشن بیضه یا همان پیچ خوردگی آن، ضربه به بیضه ها و کم خونی داسی، عوامل و بیماری های دیگری هم می توانند موجب بروز ناباروری در آقایان شوند. این بیماری های با درگیر کردن ارگان های اصلی بدن می توانند در بروز ناباروری نقش داشته باشند. مانند نارسایی کبد و کلیه، این بیماری ها به تدریج  روی عملکرد سایر قسمت های بدن تاثیر منفی می گذارد و در طی زمان موجب برخی اختلالات در بدن می شود.

برخی از سرطان ها نیز در بروز نازایی موثر باشند. بهتر است با چکاپ های دوره ای و مستمر سلامتی ارگان های مختلف بدن مورد پایش قرار گیرد.

دلایل ناباروری در زنان

عوامل و مشکلاتی که در ناباروری به خانم ها مرتبط است شامل چند مورد اصلی می باشد: یکی از مهم ترین این عوامل سن می باشد. ذخیره تخمدانی خانم ها بعد از سن 35 سالگی بسیار کاهش می یابد که این مساله موجب بروز ناباروری در خانم ها می باشد.

مورد بعدی وجود نقص در تخمدان خانم ها می باشد که یکی از نشانه های ناباروری در زنان می باشد. عوامل بسیاری در بروز این نقص دخالت دارند.  تغییرات در وزن، استرس، فعالیت های زیاد ورزشی از جمله عوامل تاثیر گذار در این مورد می باشد.

عامل دیگری که در بروز ناباروری خانم ها نقش دارد سندروم تخمدان پلی کیستیک می باشد. در این شرایط مقاومت به انسولین منجر به تحریک بیشتر تخمدان ها برای تولید آندروژن بیشتری می شود. خانم هایی که به سندروم تخمدان پلی کیستیک مبتلا هستند علائم ذیل را دارند: نامنظمی دوره قاعدگی، بروز آکنه، پرمویی، کیست های تخمدانی.

همچنین عوامل بسیار دیگری مانند سرویکس، بیماری های مقاربتی، استعمال دخانیات و میزان وزن بدن از جمله عوامل دیگری هستند که می توانند در نازایی خانم ها نقش اساسی داشته باشند.

بنابراین برای بدست آوردن نتایج مطلوب لازم است زوجین اطلاعات کاملی از سوابق بیماری و شرح حال دقیقی از وضعیت جسمی خود را به پزشک معالج خود اطلاع دهند. این کار موجب می شود هم نتیجه بهتری بدست آید و هم درمان زودتر به ثمر برسد.

خدمات درمان ناباروری ارائه شده توسط مرکز ناباروری تابان

پس از تشخیص صحیح عامل بروز مشکل ناباروری نوبت به انتخاب صحیح درمان این مشکل می باشد. بسته به نوع شرایطی که هر زوج دارد از درمان مشخصی استفاده می شود. در ادامه به شرح برخی از روش های کمک درمان ناباروری اشاره می شود.

لقاح خارج رحمی با IVF

IVF یا باروری خارج رحمی یکی از روش هایی است که برای کمک به زوج های نابارور استفاده می شود در این تکنیک چند تخمک از تخمدان خارج می شود و در محیط آزمایشگاه بارور می شود پس از گذشت چند روز یک یا دو عدد از این تخمک های بارور شده که نطفه نامیده می شوند را داخل رحم قرار می دهند تا این سلول داخل دیواره داخلی رحم لانه گذاری کند. به طور کلی این روش را می توان به چهار مرحله تقسیم بندی کرد:

  • تحریک تخمدان
  • تخمک گیری
  • لقاح اسپرم و تخمک
  • انتقال جنین

لقاح داخل رحمی با IUI

در شرایطی که تعداد اسپرم های مرد کم باشد استفاده از روش iui می تواند در بارداری زوجین بسیار کمک کننده باشد. در این روش با قرار دادن اسپرم داخل رحم شانس باروری افزایش پیدا می کند. به طور کلی مراحل انجام iui  به صورت ذیل می باشد:

  • تولید تخمک
  • تعیین زمان تخمک گذاری
  • شست و شوی اسپرم
  • تست بارداری

میکرواینجکشن

در روش میکرواینجکشن با استفاده از یک سوزن بسیار ریز میکروسکوپی که قطری معادل 6 میکرون دارد ، اسپرم برداشته می شود و از دیواره تخمک عبور داده می شود و در ستوپلاسم تخمک تزریق می شود. از این روش در افرادی که اسپرم هایشان قدرت حرکت لازم برای ورود به تخمک ندارد، استفاده می شود.

سخن آخر…

ناباروری عوامل بسیار مختلفی دارد که حتما باید توسط متخصصین آن در رابطه با این حیطه و توسط مراکز درمانی معتبر و مجهزی صورت گیرد. از آنجاییکه هزینه های انجام آزمایشات تشخیص ناباروری بسیار سنگین می باشد انتخاب بهترین مرکز درمان ناباروری که بتوان از آن نتایج خوبی را دریافت کرد، بسیار اهمیت دارد. عزیزانی که ساکن منطقه غرب تهران می باشند می توانند با مراجعه به بهترین مرکز ناباروری در غرب تهران در درمان مشکل خود، در هزینه و وقت خود صرفه جویی کرده و نتایج مثبت و با سرعت بیشتری بدست آورند.

tabanclinic

پاسخ

سه × سه =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با کلینیک تابان