باروری با تخمک اهدایی

باروری با تخمک اهدایی

متاسفانه برخی از زوجین به دلیل وجود مشکلاتی نمی توانند صاحب فرزند شوند. اما امروزه با پیشرفت علم تمام روش های درمان باروری به صورتی می باشد که هیچ زوج ناباروری باقی نمی ماند. ولی در برخی شرایط انجام این روش ها و استفاده از داروها نمی تواند در این مساله کمک کننده باشد و باید از یک نفر سوم یاری جست. این شخص به عنوان اهدا کننده تخمک می تواند به زوجین نابارور کمک بسیاری کند.

.

متاسفانه برخی از زوجین به دلیل وجود مشکلاتی نمی توانند صاحب فرزند شوند. اما امروزه با پیشرفت علم تمام روش های درمان باروری به صورتی می باشد که هیچ زوج ناباروری باقی نمی ماند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با مرکز درمان ناباروری تابان شماره های 02122376491 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید

شرایط لازم برای اهدای تخمک

  • شرایط فرد اهدا کننده باید قبل از اهدای تخمک بررسی شده و به لحاظ مشکلات و مسائل ژنتیکی، مسائل روحی و روانی مورد ارزیابی قرار گیرد.
  • فرد انتقال دهنده تخمک باید از نظر وجود بیماری هایی مانند تالاسمی و هموفیلی و بیماری های ژنتیکی بررسی شود.
  • قبل از اهدا تخمک باید اطمینان پیدا کرد، فرد اهدا کننده تخمک از همه نظر شرایط و آمادگی های لازم را برای قرار گیری در چرخه اهدای تخمک را دارد.
  • سن مناسب برای اهدای تخمک باید زیر 35 سال باشد زیرا هر چه سن بالاتر می رود کیفیت تخمک پایین تر می آید و همچنین به لحاظ کمیت تعداد تخمک با بالا رفتن سن کاهش می یابد. معمولا بین 21 سال تا 30 سال بهترین سن اهدای تخمک می باشد.
  • قبل از اهدا تخمک یک سری آزمایشات پزشکی از فرد اهدا کننده گرفته می شود، از جمله آزمایشات خونی جهت بیماری های مقاربتی مانند ایدز ، هپاتیت B و  C و A  و انجام یک سری آزمایشات ژنتیکی برای اطلاع از وجود بیماری های احتمالی ژنتیکی که ممکن است به جنین انتقال پیدا کند.
باروری با تخمک اهدایی

باروری با تخمک اهدایی

چه کسانی می توانند تخمک اهدا کنند؟

  • کسانی که دچار یائسگی زودرس شده اند یعنی زیر 40 سالگی یائسه شده اند بهترین کاندید دریافت تخمک اهدایی می باشد. امروزه تعداد افرادی که به یائسگی زودرس دچار شده اند در جامعه بیشتر شده است. این افراد باید تست کاریوتیپ برای آنها انجام شود و سوابق ژنتیکی آنها مورد بررسی قرار گیرد. همچنین به دلیل اینکه این افراد بیشتر از افراد دیگر به پوکی استخوان دچار می شوند نیازمند یک ارزیابی کلی در این زمینه می باشند.
  • افرادی که یائسگی طبیعی در سن یائسگی داشته باشند می تواند کاندید دریافت تخمک اهدایی باشند.
  • خانم هایی که دیرتر ازدواج کرده اند و قصد بچه دار شدن در سن بالای 40 سال را دارند هم می توانند برای دریافت تخمک اقدام کنند اما با یک بررسی و ارزیابی دقیق تر و کلی تر از سلامت آنها که بارداری در این سن خطری برای سلامتیشان ایجاد نکند.

سخن آخر…

در رابطه با امر باروری و حصول حاملگی سه ارگان بسیار مهم وجود دارد که شامل اسپرم تخمک و رحم می باشند که بتواند جایگزین باروری شود. امر اهدای تخمک و اهدای جنین یک سری شرایط خاص و ویژه ای خود را دارد اما کاملا قابل اجرا می باشد و می تواند یک باروری سالم و خوب را داشته باشد به شرط آنکه تحت نظارت کامل در مراکز صورت قانونی علمی و شرعی انجام شود.

بانوانی که تخمک آنها  به دلیل افزایش سن و یا دلایل دیگری کاهش زیادی پیدا می کند. قطعا جز اهدا و یاری جستن از روش های کمک باروری که امروزه در کشور ما پیشرفت زیادی کرده است، قرار می گیرند.

tabanclinic

پاسخ

2 × یک =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با کلینیک تابان