بارداری با ivf

بارداری با ivf

امروزه ناباروی دیگر غیرقابل درمان نیست و با پیشرفت تکنولوژی باروری صورت می گیرد . روش های مختلفی برای درمان نازایی وجود دارد که در اینجا به یکی از شایع ترین روش های بارداری ivf می پردازیم.

مراحل تخمک گذاری

در چرخه طبیعی تخمک گذاری خانم ها سه ارگان دخالت دارد : مغز ، تخمدان ها و رحم . عملکرد مشترک این سه ارگان منجر به تولید و ایجاد شدن تخمک و جدا شدن از تخمدان می شود . ریزش دیواره تخمدان در طی سیکل های قاعدگی می شود . GNRH یا هورمون آزاد کننده گونوتادین توسط نورون هایی تولید می شود که جسم سلولی آنها در هیپوتالاموس مغز قرار گرفته است .  هورمون GNRH به صورت ضربانی ترشح می شود و به صورت همرمان ترشح هورمون های FSH و LH که از هیپوفیز قدامی ترشح می شوند را کنترل می کنند . دوره طبیعی تخمک گذاری دارای دو مرحله است : مرحله فولیکولی ، مرحله ترشحی . این دو مرحله با هم متفاوت است . پس از اینکه تخمک بالغ شد ، درست قبل از رهاشدن آن یک اتفاق مهم می افتد که افزایش ناگهانی LH از هیپوفیز قدامی است . این افزایش ناگهانی باعث می شود که 24 تا 36 ساعت بعد از آن تخمک گذاری اتفاق بیافتد . تخمک گذاری پیش درآمدی به مرحله ترشحی است . تخمک پس از آزاد شدن به لوله های رحمی منتقل می شود تا در صورت وجود اسپرم لقاح صورت بگیرد اگر لقاح صورت نگیرد ، جداره باقیمانده فولیکول به جسم زرد تبدیل می شود . یعنی سلول های گرانولی غشایی باقیمانده در فولیکول شروع به جذب چربی و رنگدانه زرد می کند و به اصطلاح تحلیل رفته و نابود می شوند .

 برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با مرکزدرمان ناباروری تابان شماره های 02122376491 تماس بگیرید یا به آدرس   اینستاگرام مراجعه کنید.

نابارور کیست ؟

طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی اگر زوجین بدون استفاده از روش های جلوگیری فرزند دار نشدند نابارور تلقی میشوند .البته در کشور ما طبق آمار موجود 20% زوجین بعد از گذشت یک سال از ازدواج نابارور هستند ولی بعد از 2 سال این آمار به 12% رسید.

لقاح خارج رحمی با IVF

در روش بارداری با آی وی اف در ابتدا برای تحریک تخمک گذاری داروهای هورمونی به زن تجویز می شود که به صورت تزریقی می باشد . تخمک ها تحت نظر پزشک بزرگ شده و بالغ می شوند . بعد از به بلوغ رسیدن تخمک ها از طریق جراحی از تخمدان ها گرفت می شود . این جراحی با بیهوشی و به کمک سونوگرافی انجام می شود . طول مدت جراحی بین 10 الی 15 دقیقه می باشد و طولانی نیست . تخمک هایی که خارج شدند در محیط آزمایشگاه با اسپرم لقاح انجام می شود . چند روز بعد به رحم مادر منتقل می شود . این انتقال جنین به صورت سرپایی است و بیهوشی و بستری ندارد .

آیا ivf سرطان زاست ؟

عمده سوالات افراد ایسنت که داروهایی که برای تحریک تخمک گذاری تجویز می شود سرطان زاست ؟ تا به حال گزارشی مبنی بر سرطان زا بودن این داروها مشاهده نشده است .

درصد موفقیت ivf

با این حال که روش ای وی اف نوپا می باشد ( حدود 37 سال )  ولی موفقیت این روش بالا گزارش شده است . میزان موفقیت ivf به عواملی از جمله سن مادر ، مشکلات مادر و .. بستگی دارد ولی به طور میانگین 50% گزارش شده است .

تصاویر عمل ای وی اف

تصاویر عمل ای وی اف

تصاویر عمل ای وی اف

هزینه ای وی اف

هزینه ای وی اف شامل هزینه های تجهیزات اتاق عمل ، داروهای تخمک گذاری ، تعداد جلسات مراجعه برای چکاپ ، مواد بیهوشی و دستمزد پزشک می باشد . برای اطلاع از هزینه دقیق آن با شماره های 22376491 تماس بگیرید .

پاسخ

3 + 4 =